Fakültemize nasıl ulaşırsınız?
Adres

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi - Hukuk Fakültesi
Balatçık Mahallesi Havaalanı Şosesi Caddesi No: 33/2
Merkezi Ofisler-1 Kat:2
Balatçık 35620 Çiğli İZMİR


Dahili Telefon no

3060
3061
Direkt Telefon no

0232 270 60 60
0232 270 60 61

E-mail

hukuk@ikcu.edu.tr

İZBAN'dan Egekent istasyonunda inerek Kâtip Çelebi Üniversitesi Otobüsüne binebilirsiniz.
596 Nolu ESHOT otobüsüne İZBAN Egekent İstasyon'unda İZBAN 'dan inerek binebilirsiniz.

Sefer Sıklıkları için Hat Seçiniz kısmına 596 yazınız tıklayabilirsiniz.

Otobüsün güzergahı aşağıdaki gibidir.


İZBAN'a yeni Kâtip Çelebi Durağı açılıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi 3 ilçede İZBAN’a 4 yeni durak eklemek için çalışmalara başladı. Konak’ta Lale Mahallesi ve Çiğli’de Katip Çelebi Üniversitesi istasyonları için şubat ayında yeniden ihaleye çıkacak İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen’de ise Koyundere ve Asarlık istasyonları için TCDD ile görüşmelere başladı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işbirliğiyle kente kazandırılan 136 kilometrelik İZBAN hattına dört yeni istasyon daha eklemek için çalışmalar başlatıldı.
Menemen’e iki yeni durak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Menemen’de müjdesini verdiği Koyundere ve Asarlık istasyonları için TCDD’den teknik görüş istendi. Bölgede yaşayan yoğun nüfusun İZBAN’a erişimini kolaylaştırmak için yapılması planlanan Koyundere ve Asarlık istasyonları, TCDD‘nin istasyon yerlerini uygun görmesiyle ilk olarak proje ihalesine çıkacak. İhale sonrası hazırlanacak projeye TCDD’nin onay vermesinin ardından yapım ihalesi süreci başlatılacak.

Lale ve Katip Çelebi durakları için tekrar ihaleye çıkılıyor Menemen’deki durak çalışmalarının yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak’ta Lale Mahallesi ve Çiğli’de Katip Çelebi Üniversitesi istasyonları için tekrar ihale sürecini başlatıyor. 2021 yılında Lale Mahallesi’nde yapım çalışmalarının başlatılmasına karşın yüklenici firma, ekonomik kriz nedeniyle ihaleyi feshedip çalışmaları durdurmuştu. Katip Çelebi Üniversitesi istasyon projesinin tamamlanması üzerine, iki istasyon için ortak ihaleye çıkılmıştı. İki ilçede de ulaşım sorununa çare olacak istasyonların ihalelerine teklif çıkmaması üzerine, şubat ayı içinde tekrar yapım ihalesine çıkılacak. İhale sürecinin ardından başlayacak yapım çalışmalarının 18 ayda tamamlanması planlanıyor. Yapım çalışmaları kapsamında, İZBAN’a entegre olacak iki istasyon da yerüstünde inşa edilerek hizmete açılacak.

136 kilometrelik hatta durak sayısı 45’e çıkacak Türkiye'nin en uzun banliyö hattı 2010 yılında 80 kilometre ile Aliağa ile Menderes arasında hizmete girdi. TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yapılan İzmir Banliyö Sistemi İZBAN hattı önce Torbalı'ya kadar uzatıldı. Ardından Tepeköy - Selçuk arasındaki 26 kilometrelik bölüm hizmete açıldı. İZBAN hattı Selçuk İstasyonu'nun da katılımıyla 136 kilometreye erişti. İZBAN hattında 41 olan istasyon sayısı yeni istasyonlarının devreye girmesi ile 45’e çıkacak.
EGEKENT AKTARMA yazan tüm otobüslere binip son duraktan 596 Kâtip Çelebi Üniversitesi Otobüsüne binebilirsiniz.

Alsancak - Karşıyaka tarafından Egekent Aktarma Merkezi gelen Otobüslerden son durakta inip 596 Kâtip Çelebi Üniversitesi Otobüsüne binebilirsiniz.

 • 912 - EGEKENT AKTARMA MERKEZİ - ALSANCAK GAR
 • 853 - EGEKENT AKTARMA MERKEZİ - KARŞIYAKA İSKELE
Sefer Saatleri ve Sıklıkları
Çevre semtlerden EGEKENT AKTARMA otobüs durağına gelen otobüsler
Çevre semtlerden EGEKENT AKTARMA otobüs durağına gelen otobüslerden son durakta inip 596 Kâtip Çelebi Üniversitesi Otobüsüne binebilirsiniz.

 • 128 - EGEKENT 2 - EGEKENT AKTARMA
 • 295 - HARMANDALI - EGEKENT AKTARMA MERKEZİ
 • 695 - ULUKENT KOOP - EGEKENT AKTARMA MERKEZİ
 • 346 - EVKA 5 - EGEKENT AKTARMA MERKEZİ
 • 810 - ATATÜRK MAHALLESİ - EGEKENT AKTARMA MERKEZİ


Sefer Saatleri ve Sıklıkları
595 - 9 EYLÜL MAHALLESİ - BOSTANLI İSKELE (Kâtip Çelebi Üniversitesi'nin önünden geçer)


595 - Kâtip Çelebi Üniversitesi Kampüsünün önündeki anayol kenarında bekleyebilirsiniz. Bostanlı İskele tarafından geliniyorsa Kâtip Çelebi Üniversitesi durağında inilmelidir.

595 - 9 EYLÜL MAHALLESI - BOSTANLI İSKELE otobüsünün güzergahı aşağıdaki gibidir.


Sefer Sıklıkları Hat Seçiniz kısmına 595 yazınız tıklayabilirsiniz.

KARŞIYAKA Çarşı dan kalkan Kâtip Çelebi Üniversitesi dolmuşlarına binebilirsiniz.

Karşıyaka - Dedebaşı - Serinkuyu - Çiğli - Balatçık tarafından Kâtip Çelebi Üniversitesine gelen dolmuş şoförüne inilecek yer söylenilir. Aynı şekilde Kâtip Çelebi Üniversitesi Kampüs girişi'nde beklenerek gelen dolmuş ile bu yönlere gidilebilir.
İzmir'deki dolmuş ücretleri

ANADOLU CADDESİ (ANAYOL) dan geçen hatlar
Aşağıdaki hatlardan 2. Ana Jet Üssü (Jandarma) otobüs durağında inip 596 Kâtip Çelebi Üniversitesi Otobüsüne binebilirsiniz. Ya da yürüme mesafesindedir.

 • 428 - EGEKENT 2 - BOSTANLI İSKELE
 • 602 - MENEMEN - İZMİR OTOGAR
 • 608 - EGEKENT-2 - İZMİR OTOGAR
 • 660 - YENİ FOÇA - İZMİR OTOGAR
 • 800 - MENEMEN AKTARMA - BORNOVA METRO
 • 820 - HARMANDALI - BOSTANLI İSKELE
 • 827 - ULUKENT AKTARMA MERKEZİ - BOSTANLI İSKELE
 • 920 - ÇİĞLİ - KONAK (Gece çalışan hat)


Sefer Saatleri ve Sıklıkları